top of page
chovna-stanica-cavalier.png
C.png

O nás

hviezda_edited.png

C

hviezda_edited.png

A
V
A
L
I
E
R

K
I
N
G

C
H
A
R
L
E
S

S
P
A
N
I
E
L

soledimezzanotte_4.jpg
soledimezzanotte_1.jpg
soledimezzanotte_3.jpg
DSC_1986s.jpg
uvodzovky.png

When it Rains look for the rainbow, when it is dark, look for the stars

hviezda_edited.png
  • Instagram
  • Facebook
DSC_2130s.jpg
DSC_5416s.jpg

Essie- Essence of Love Sole di Mezzanotte

Volám
sa
Klaudia 

Odkedy sa pamätám som chcela psíka.
Keď som mala 18 rokov priniesla som si drobné šteniatko križenca z útulku. Život so psíkom bol presne taký, ako som si predstavovala a keď ma môj vysnívaný psík veľmi nečakane opustil, po dôkladnom pátraní, hľadaní a čítaní som objavila plemeno
Cavalier King Charles Spaniel a môžem povedať,
že to bola láska na prvý pohľad.

Vedela som, že toto bude môj pes

Pri opise povahy a toho, aký je to  dokonalý,  vždy veselý rodinný pes vhodný nielen na prechádzky, ale aj na váľanie sa na gauči, ktorý pôjde všade tam, kde jeho pániček, som vedela, že toto bude môj ďalší pes. 

Môj prvý cavalier Diamond William Magnolia PassCo.

soledimezzanotte_william_4.jpg

Diamond William Magnolia PassCo

labka-2.png
soledimezzanotte_luna.jpg

Luna Magnolia PassCo

V tom čase som už bola presvedčená,
že druhého psa k staršiemu psovi nechcem, že Fenka bude lepšia voľba
a nikdy som to neľutovala.
Luna, malá biela gulička, sa stala kráľovnou domácnosti. Keď Lunka vyrástla začali sme spolu chodiť po výstavách.
Luna sa stala Junior šampiónkou
aj Šampiónkou Slovenska
stala sa chovnou fenkou. 

Doma ho voláme William a je presne taký, ako som si cavaliera predstavovala – veselý, priateľský, vždy pripravený na hocijaké dobrodružstvá, neskutočne zbožňujúci a na mne závislý. 4 roky sme si spolu prežívali všelijaké dobrodružstvá, ale ja som sa stále cítila, že nám niečo chýba, možno  ešte jeden cavalier. Všade som čítala, že cavalieri sú ako chipsy, že jeden proste nestačí a keď sa v Magnolia PassCo narodil posledný vrh po Williamovej úžasnej mamine (Médea od Ptačí Skály), dostala som tú možnosť odviesť si Medinu BH dcéru Luna Magnolia PassCo.

Šampiónka
Slovenska
chovná
fenka

A odvtedy sa začala písať história mojej CHS

DSC_7139s.jpg

Autumn Leaves Sole di Mezzanotte

LEO

Dlho som rozmýšlala ako by som moju CHS vôbec pomenovala. Vedela som, že je to na celý život a chcela som, aby to pre mňa naozaj znamenalo veľa. Rozhodovala som sa tak, aby to bolo spojenie mien dvoch mojich cavalierov – Luna a Diamond William – až som sa nakoniec rozhodla pre názov Sole di Mezzanotte, čo znamená v preklade Polnočné Slnko. 

Luna vo svojom prvom vrhu porodila 8 krásnych šteniatok. Dospelosti sa dožilo, žiaľ, iba 7 šteniatok. Tricolor dievčatko, ktoré malo ostať doma, o ktorom som snívala takmer 5 rokov, bohužial, zomrelo. Ďalšie tri fenky z toho vrhu som mala už rezervované a tak úplne neplánovane ostal doma môj Leuško (Autumn Leaves Sole di Mezzanotte). Leo je ten najsladší, najmilší psík. Je tak nežný a empatický, má nádhernú hlavu, ktorá je pre mňa uplne dokonalá. Tak sme si pol roka žili v trojici, ale stále som mala pocit, že nám chýba to dievčatko, ktoré som tak veľmi chcela. A tak sa narodil môj druhý vrh po Lune a krásnom psíkovi Womanizer of an Excellent Choice. 

DSC_7378b.jpg

Believe in Destiny Sole di Mezzanotte 
Stella

Tak
veľmi
som 
snívala o tricolour sučke

A ona sa nám narodila! Jedno jediné šteniatko v tomto vrhu. Môj osudový psík Believe in Destiny Sole di Mezzanotte, doma ju volám Stella, je všetko čo som chcela – aktívna fenka, veľmi tvrdohlavá, má rada všetkých chlapov v našej rodine a najradšej by sa celé dni preháňala v záhrade s Leom.  Nateraz sme kompletní a teším sa, kam nás naše dalšie dobrodružstvá a spoločný život zavedú. 

Pokračovanie...

DSC_6763s.jpg

Ako šiel čas a pandemia sa pomaly blížila ku koncu začali sme cestovať po výstavách na Slovensku aj v zahraničí, Stellinka sa stala Junior Šampiónka 3 krajín - Slovensko , Česko, Maďarsko, Leo začal v triede strednej s úžasným úspechom BOS na svojej ( aj mojej prvej výstave v zahraničí ). Pár mesiacov neskôr zahviezdil na 3 dňovej výstave v Nitre kde všetky tri dni získal CAC, v tom čase som už bola dohodnutá s mojou kamarátkou Nikoletou, že sa k nej Leo na chvíľu presťahuje, tak sa aj stalo Leo sa v oktobri presťahoval do Španielska, stal otcom niekoľkých vrhov a užíval si starostlivosť Nicolety a jej rodiny, výstavné plány v Španielsku žiaľ nevyšli za to mal príkladnú starostlivosť o srsť a každý deň chodieval plávať. 

Leo a jeho pohár za top Cavaliera SK 2022

Medzi tým sa u nás narodil vrh C -3 chlapci a môj sen po BH sučke od Luny sa nesplnil, chalani si našli svoje fajn rodiny a  ja som si letela do Madridu po Lea, bol z neho krásny dospelý pes  tak som ho prihlásila na Slovenské výstavy aby dokončil Šampionát, avšak Leo mal príliš veľa voľnosti v Španielsku a chodiť na vodítku sa mu moc nechcelo vedela som že potrebuje ruku niekoho skúsenejšeieho a tak som oslovila Nikol ktorá s ním začala trénovať a hneď na prvých spoločných výstavách sa dostavil obrovský úspech z 3 dní si odniesol 3x CACIB a 2xBOS po tomto prišli ešte mnohé ďalšie krásne úspechy - Stal sa Šampión Slovenska, Grand Šampion Slovenska, Výstavný Šampión Slovenska, Šampión Maďarska, Šampión Slovinska, Top Cavalier Slovenska pre rok 2022, Top Cavalier v celoslovenskej výstavnej súťaži ( 6. miesto v 9 fci skupine ) a získal Titul Interšampión.. ešte mnoho BOS a BOB titulov .. obrovská vďaka Nikol a všetci rozhodcovia ktorí ocenili jeho kvality. 

V Marci 2022 sa Lune narodil jej posledný vrh malý Romeo jedináčik po mojom vysnívanom psovi Riverdale of an Excellent Choice , ďalšieho chalana som doma už nechcela a tak si Romeo počkal na svoje doma až kým neprišla Lýdia a Romeo sa presťahoval k nej ale občas ho zoberiem na výstavy a snáď bude aj chovným psom po splnení všetkých zdravotných testov. 

Až neuveriteľne ako čas beží a Stella sa stala prvý krát mamou ( Vrh E), 4 sučky a 1 psík po  otcovi My Heart of Diamonds Yellow Sunshine doma nám ostala Essence of Love skrátene Essie jediná BH sučka , na svojich prvých výstavách sa jej darilo a tak je zatiaľ Šampiónka Šteniat Slovenska. 

V čase ako vrh E odchádzal do nových rodín prebehlo krytie Leovej sestry Berty , ktorú som mala v spolumajiteľstve a dohodli sme sa, že Berta bude mať jeden vrh v mojej CHS  otcom sa stal pes Jalapeňos Chilli Koliba a narodilo sa 7 šteniatok (3 psy a 4 Sučky ), malá Femme Fatale - Emma rozšírila naše rady a hneď začala trénovať s Nikol po 3 tréningoch na svojej prvej výstave v 15 týždňoch získala BOB minor puppy, BIS minor puppy a Supreme Best in show minor puppy.  Obrovský úspech o akom som ani len nesnívala, som veľmi vďačná Nikol za jej prácu s mojimi psami, majiteľov psíkov ktorý mi dovolili použiť ich psov a samozrejme všetkým majiteľom mojich odchovov za to že milujú moje / ich šteniatka a krásne sa im venujú. 


Pokračovanie zas nabudúce... :)
 

DSC_6930s.jpg
KK2_7755 (2).JPG

Romeo- Dream Catcher Sole di Mezzanotte

Emma - Femme Fatale Sole di Mezzanotte s Nikol ako BIS minor puppy 

DSC_9526s.jpg

Femme Fatale Sole di Mezzanotte - Emma

DSC_9497ks.jpg

s Emmou

DSC_5736b.jpg

s Essie

bottom of page