top of page
chovna-stanica-cavalier.png
C.png

O nás

hviezda_edited.png

C

hviezda_edited.png

A
V
A
L
I
E
R

K
I
N
G

C
H
A
R
L
E
S

S
P
A
N
I
E
L

soledimezzanotte_4.jpg
soledimezzanotte_1.jpg
soledimezzanotte_3.jpg
DSC_1986s.jpg
uvodzovky.png

When it Rains look for the rainbow, when it is dark, look for the stars

hviezda_edited.png
  • Instagram
  • Facebook
DSC_2130s.jpg

Volám
sa
Klaudia 

Odkedy sa pamätám som chcela psíka.
Keď som mala 18 rokov priniesla som si drobné šteniatko križenca z útulku. Život so psíkom bol presne taký, ako som si predstavovala a keď ma môj vysnívaný psík veľmi nečakane opustil, po dôkladnom pátraní, hľadaní a čítaní som objavila plemeno
Cavalier King Charles Spaniel a môžem povedať,
že to bola láska na prvý pohľad.

Vedela som, že toto bude môj pes

Pri opise povahy a toho, aký je to  dokonalý,  vždy veselý rodinný pes vhodný nielen na prechádzky, ale aj na váľanie sa na gauči, ktorý pôjde všade tam, kde jeho pániček, som vedela, že toto bude môj ďalší pes. 

Môj prvý cavaliera Diamond William Magnolia PassCo.

Diamond William Magnolia PassCo

soledimezzanotte_william_4.jpg
labka-2.png

Doma ho voláme William a je presne taký, ako som si cavaliera predstavovala – veselý, priateľský, vždy pripravený na hocijaké dobrodružstvá, neskutočne zbožňujúci a na mne závislý. 4 roky sme si spolu prežívali všelijaké dobrodružstvá, ale ja som sa stále cítila, že nám niečo chýba, možno  ešte jeden cavalier. Všade som čítala, že cavalieri sú ako chipsy, že jeden proste nestačí a keď sa v Magnolia PassCo narodil posledný vrh po Williamovej úžasnej mamine (Médea od Ptačí Skály), dostala som tú možnosť odviesť si Medinu BH dcéru Luna Magnolia PassCo.

Luna Magnolia PassCo

soledimezzanotte_luna.jpg

A odvtedy sa začala písať história mojej CHS

Šampiónka
Slovenska
chovná
fenka

V tom čase som už bola presvedčená,
že druhého psa k staršiemu psovi nechcem, že Fenka bude lepšia voľba
a nikdy som to neľutovala.
Luna, malá biela gulička, sa stala kráľovnou domácnosti. Keď Lunka vyrástla začali sme spolu chodiť po výstavách.
Luna sa stala Junior šampiónkou
aj Šampiónkou Slovenska
stala sa chovnou fenkou. 

DSC_7139s.jpg

Autumn Leaves Sole di Mehzzanotte

LEO

Dlho som rozmýšlala ako by som moju CHS vôbec pomenovala. Vedela som, že je to na celý život a chcela som, aby to pre mňa naozaj znamenalo veľa. Rozhodovala som sa tak, aby to bolo spojenie mien dvoch mojich cavalierov – Luna a Diamond William – až som sa nakoniec rozhodla pre názov Sole di Mezzanotte, čo znamená v preklade Polnočné Slnko. 

Luna vo svojom prvom vrhu porodila 8 krásnych šteniatok. Dospelosti sa dožilo, žiaľ, iba 7 šteniatok. Tricolor dievčatko, ktoré malo ostať doma, o ktorom som snívala takmer 5 rokov, bohužial, zomrelo. Ďalšie tri fenky z toho vrhu som mala už rezervované a tak úplne neplánovane ostal doma môj Leuško (Autumn Leaves Sole di Mezzanotte). Leo je ten najsladší, najmilší psík. Je tak nežný a empatický, má nádhernú hlavu, ktorá je pre mňa uplne dokonalá. Tak sme si pol roka žili v trojici, ale stále som mala pocit, že nám chýba to dievčatko, ktoré som tak veľmi chcela. A tak sa narodil môj druhý vrh po Lune a krásnom psíkovi Womanizer of an Excellent Choice. 

Tak
veľmi
som 
snívala o 
dievčatku

Believe in Destiny Sole di Mezzanotte 
Stella

A ona sa nám narodila! Jedno jediné šteniatko v tomto vrhu. Môj osudový psík Believe in Destiny Sole di Mezzanotte, doma ju volám Stella, je všetko čo som chcela – aktívna fenka, veľmi tvrdohlavá, má rada všetkých chlapov v našej rodine a najradšej by sa celé dni preháňala v záhrade s Leom.  Nateraz sme kompletní a teším sa, kam nás naše dalšie dobrodružstvá a spoločný život zavedú. 

DSC_7378b.jpg
bottom of page